Instagram

Salgın Hukuku Platformu nedir?

Salgın Hukuku Platformu, Koronavirüs (COVID-19) Salgın Hastalığı nedeniyle oluşan yeni ve güncel hukuki durum hakkında; doğru, net ve kolay anlaşılır bilgi paylaşımını amaçlayan “bir sosyal sorumluluk platformu”dur.

Platformda kimler var?

Platform, evde kalmanın ilk kural olduğu salgın sürecinde,evden bir şeyler üretmeve katkıda bulunma konusundakendilerini sorumlu hisseden hukukçular tarafından oluşturuldu.

Bundan sonra da katılan, destekleyen ve katkı sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, kurum ve sivil toplum kuruluşu doğrudan platformun bir parçası olacak.

Platformun amacı nedir?

Platformun amacı, salgın hastalık nedeniyle oluşan yeni ve güncel hukuki durum hakkında; doğru, net, anlaşılır bilgi paylaşımı yapmaktır.

Platforma kimler katılabilir?

Doğru, net, anlaşılır bilgi paylaşımı yapmak isteyen “herkes” platforma katılabilir ya da katkı sağlayabilir.

Platforma katılmak ya da katkı sağlamak isteyenler ne yapmalı?

Evdeyken de üretmek ve çalışmak ya da sadece bilgi edinmek isteyen“herkes”, hukukçu olsun ya da olmasın,bu platforma katılabilir ya da katkı sağlayabilir.

Bunun için; öncelikle sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ve bu hesapların bilinirliğini artırmak için paylaşabilirsiniz.

Ayrıca güncel hukuki durum ve sonrası hakkındaki paylaşmak istediğiniz bilgileri bize iletebilirsiniz. Biz de isminizle birlikte platformumuzu takip eden herkesin yararlanması için paylaşabiliriz.

#evdekal #sendekatıl #evdeüret #evdekatkıyap #evdenkatıl #evdeçalış